Rgbstock forum

forum > Regional Forums > Polska Pany (Polish forum)

Polska Pany (Polish forum)

1. mzacha3 March 2010, 15:07 GMT +01:00

Wypada zalozyc narodowa sekcje... i przejac wladze nad swiatem!

Swoja droga juz teraz po wpisaniu hasla Poland wyswietla sie wiecej zdjec niz po wpisaniu nazw niektorych naszych somsiadow ;p.

26. macieklew10 April 2010, 17:34 GMT +02:00

Jakie sa nastroje u Was, w kraju? Jak ludzie reaguja na te tragedie?

27. mzacha10 April 2010, 18:09 GMT +02:00

Wszystkie kanaly TV nadaja mniej wiecej to samo. Na ulicach duzo flag w oknach, jakies znicze. Ale mysle, ze jeszcze nie do konca ludzie wierza w to, co sie stalo. Ja tez nie - co najmniej 30 osob zginelo takich, ktorych na co dzien zna sie z telewizji. To nie sa anonimowe ofiary tragedii...

Rano nie dzialaly komorki - po prostu lacza sie zapchaly. Wlasciwie wszyscy na ulicy mowia o tym samym. Coz... zobaczymy, co bedzie dalej.

Wielu ludzi mowi, ze to statystycznie niemozliwe, zeby akurat padlo na tak wazny samolot. Duzego wypadku nie mielismy w PL od 1987 roku - i jak juz sie zdazyl, to akurat prezydencki, akurat z pelna obsada na pokladzie, i akurat w drodze do Katynia (!).

28. Ambroz11 April 2010, 18:13 GMT +02:00

Witam serdecznie i dziekuje Berenice za zaproszenie. Ja tez mieszkam w Polsce wiec jest nas wiecej :) Dla mnie juz za pozno na emigracje bo zapuscilem juz na tej naszej polskiej ziemi korzenie z ktorych wyrosly ladne "roslinki". Pozdrawiam wszystkich rodakow na RGBstock!

29. Berenika11 April 2010, 19:58 GMT +02:00

witaj Ambroz, milo slyszec :-)
Z ta emigracja to u mnie przypadek, korzenie w Polsce nadal mocno trzymaja...

co do pytania Macka - nie wiem jak w kraju, ale w Norwegii poruszenie ogromne - wszyscy tutaj - zarowno norwedzy jak i inni cudzoziemcy skladaja nam kondolencje, widac takie szczere emocje.
Media poswiecaja katastrofie bardzo duzo miejsca, odnotowujac wszystko co z nia zwiazane - wielkim zaskoczeniem dla nich bylo ze strony internetowe polskich gazet i portali sa czarno-biale w zwiazku z zaloba narodowa.
oprocz relacji pojawia sie wiele wywiadow z ekspertami od polityki zagranicznej i pytaniami co dalej w Polsce....
co do Polakow - ludzie sie spontanicznie gromadza, szczegolnie w kosciolach katolickich ktorych tu nie ma za wiele - tez widac szok, takie niedowierzanie...
nas poinformowali znajomi (portugalscy, ale osiedli w Bergen) z pytaniem czy to prawda ze zginal wasz prezydent??? Nas zatkalo - jak to??? dopiero po tym telefonie w%u0142aczylismy telewizor i zobaczylismy co sie stalo... Z kraju tez do nas dzwonili spytac czy wiemy...
Ja wiem ze ten tupolew to byla rudera i ze tez sprzysiegly sie tu inne okolicznosci - zla pogoda, kiepskie lotnisko i chyba faktycznie jakas klatwa katynska, ale nigdy nie lubilam latac, teraz bede sie czula jeszcze bardziej niepewnie...

30. Berenika12 April 2010, 12:18 GMT +02:00

haloo czy jest tu kto?
odsuwajac na bok aktualne tematy polskie, uwazam ze powinnismy pogadac o zdjeciach i grafikach jakich rgb potrzebuje - jakis czas temu watek pojawial sie na glownym forum, ale dyskusja szybko zeszla na inne zagadnienia...
czy macie jakies doswiadczenia z szukaniem potrzebnych zdjec? brakujacych i niereprezentowanych obiektow? ja zauwazylam ze brakuje mojego rodzinnego miasta - wpisuje szczecin - nic, stettin - tez nic.. wiec dodalam jedno malenstwo... ale to tak bardziej dla zaspokojenia regionalnej dumy niz faktycznej potrzeby. Jezeli chodzi o zdjecia zywnosci, to faktycznie jest tu troche do nadrobienia - mam ochote popstrykac pare fotek...
wielokrotnie dostawalam zapytania o zdjecia "pacujacych rak" - zazwyczaj konczylo sie na platnym stocku (oddajcie stockexperta!!!!) - moze cos takiego warto by bylo cyknac?
Czekam na wasze sugestie i opinie :-)

31. macieklew12 April 2010, 13:31 GMT +02:00

Jestesmy, jestesmy.

Zywnosc sie trudno fotografuje, ja sie nie podejmuje :)
Pracujace rece, hmmm, mozna sprobowac.

32. mzacha12 April 2010, 14:01 GMT +02:00

Wpisz Ladek Zdroj, zobacz, ile tego jest :P. Nie zebym byl z Ladka, ale po prostu bylem tam rok czy dwa lata temu... A w Szczecinie to tylko przelotem.

A tak powaznie, to ja mam tyle zdjec do wrzucenia, juz zrobionych, ze na razie nie mysle o tym, czego potrzeba. Czasem jednak zerkam na wyszukiwania na glownej i mysle, czego dany czlowiek mogl szukac... To jest jakas metoda :-) ...

Przy obecnej - niewielkiej - liczbie sciagniec to te zapotrzebowanie jest mocno losowe. Niby na sxc i tu moje najpopularniejsze zdjecie to baloniki, ale kolejne w ogole sie nie pokrywaja. Cos, co na sxc ma blisko 20 tysiecy downloadow, tu ma jeden, z kolei cos, co tu ma blisko dziesiec, tam przekroczylo z trudem dwiescie... A przeciez i sxc i rgb to strony bardzo bliskie sobie...

33. Berenika12 April 2010, 14:56 GMT +02:00

owszem, ale mysle,ze to wszystko kwestia czasu.... przypuszczam,ze downloady na rgb zaczna gonic te z sxc w perspektywie roku. Martwi mnie natomiast inna sprawa - ze brak okreslonych zdjec - raczej tematyki zdjec moze spowodowac zniechecenie sie uzytkownikow do strony zanim na dobre zaczna z niej korzystac - dlatego pytanie Crisa o potrzebne zdjecia uwazam za bardzo zasadne...
ja ostatnio troche zaleniwilam ducha w kwestii zdjec - ale przejrze tez co mam i co moglabym wrzucic....moim problemem jest to ze czesto nie mam czasu na obrobke, wycinanie obiektow z tla.
Podejrzewam ze pierwsze kryterium jest niezmienne i na rgb i na sxc - po prostu dobre zdjecie/grafika - wczesniej czy pozniej znajdzie ono swoje zastosowanie....ilosc jest wazna, ale jakosc w przypadku fotografii tez sporo znaczy... A zycze rgb dlugiego zywota, wiec chyba innego wyjscia nie ma niz aparat wyciagnac i dzialac :-)

34. mzacha12 April 2010, 15:30 GMT +02:00

Ano... trzeba wrzucac i wrzucac, i tyle. I robic te zdjecia w jak najwiekszych ilosciach. Ja tez nie mam czasu ostatnio, wycinanie obiektow zajmuje jednak sporo czasu, a ja sie nad tym jak durny zawsze zastanawiam, zamiast zachrzaniac jak wesola motorowka. :-)

Mialas gotowac i robic zdjecia! I cooo? :P

35. Berenika12 April 2010, 15:47 GMT +02:00

A babeczka i chlebek juz sa wstawione, mazurki musze zdjecia poobcinac - ostatnio jakos czesto w gosci chodze to nie gotuje....ale nie martw sie - obiecuje poprawe.
w maju jade na krete, moze tam uda sie troche zadzialac a potem do polski - tez licze na dostepnosc produktow spozywczych bo tutaj nawet buraki zwykle to luksus na ktory trzeba polowac...pietruszke tu sprzedaja na sztuki a selera w kawalkach na plastikowych tackach - obrzynkow fotografowac nie bede, czekam na pojawienie sie bardziej godnych obiektow :-))
Dzis na obiad jest swieto - zurek!!!! bo mi kolega norweg z polski butelke zakwasu przywiozl. Barszcz juz sama kisze, ale z zurkiem jest cos z maka zytnia nie tak - kwas ma smak w miare ale cala chalupa smierdzi jak ogromny camembert jak nastawie zeby sie ukisilo... Jak widzisz mam insze problemy techniczne z tym fotografowaniem jedzenia...

36. mzacha12 April 2010, 21:54 GMT +02:00

Racja, troszke juz zdjec masz, zwlaszcza ten chlebek ladnie wyglada. Swietna robota, tak fotograficzna, jak i kuchenna ;P. Ale to rzeczywiscie macie dosc specyficznie na tej polnocy, ze buraki to luksus, a pietruszka na sztuki. Zupelnie inny swiat ;P

Zurku nigdy nie robilem "nie z butelki". Moze rzeczywiscie nie jest to takie proste? Sprawdze kiedys... Ale pachniec musi pachniec... Ja juz nie moge sie doczekac, jak ogorki kiszone beda mi pachniec w calym domu!

37. macieklew12 April 2010, 22:34 GMT +02:00

No faktycznie, ten Twoj chlebe niezle wyglada!

Ja tu w Szkocji barszcz tez sam kisze. A zurku nigdy nie probowalem robic. Za to z ogorkami jestem bez szans, kiedys siostra probowala (ona tez tu jest, zaraz obok mnie) - katastrofa! No i brak tego zapachu w domu, brak... :)

38. Berenika13 April 2010, 9:47 GMT +02:00

Macku , da rade z ogorkami!!!! jest jeden patent ktory dziala - trzeba w polsce - albo w polskim sklepie nabyc mieszanke do ogorkow kiszonych - zawiera wszystko co fachowe ogorki powinny zawiera%u0107 - potem trzeba to nastawic jak ogorki kiszone, ale na tzw predkie uzycie - czyli nie trzymasz caly sezon tylko nastawiasz sloik i za pare dni jesz - nie przechowuje sie to jak nasze polskie prawdziwe kiszone - ale SMAK jest!!! i co najwazniejsze wychodzi to nawet z tych malych szklarniowych (gruntowych u nas nie ma...) dodaj mnie na facebooku, moj maz dochodzi do perfekcji w tych ogorkach, przesle ci wszelkie instrukcje :-)
Przepis jak to zrobic znalezlismy w stuletniej ksiazce kucharskiej (oczywiscie Monatowa), doswiadczenie pokolen sie nie myli :-)

39. mzacha13 April 2010, 10:16 GMT +02:00

Ja kiedys z ciekawosci cos probowalem zrobic z takiej gotowej mieszanki w torebce i nie wyszlo :(. Robie wiec tradycynie - chrzan, koper, czosneczek, liscie czeresni lub debu, woda z niejodowana sola (macie taka? Pewno nie... A sprawa sie o UE otarla, jak wprowadzili nakaz jodowania soli, i w efekcie w PL mozna kupic tez niejodowana)... Mniami!

40. Berenika13 April 2010, 10:26 GMT +02:00

mamy niejodowana sol, gorzej z lisciami - ale ciekawe, ja daje wisni a nie czeresni... Cos to nasze forum robi sie mocno kulinarne a nie fotograficzne :-))))
jeszcze wstawmy tutorial z kiszenia ogorkow :-)
A co do chlebka - dziekuje ze pochwaly, to bardziej bulka niz chleb - zawsze pieke na swieta, tradycja z domu mojego meza - jezeli ktos reflektuje na przepis to chetnie podesle :-)

41. mzacha13 April 2010, 11:45 GMT +02:00

Mi to mozesz slac wszelkiej masci przepisy ;P. Ja to lubie jesc i gotowac tez ;p.

42. macieklew13 April 2010, 13:28 GMT +02:00

Juz dodalem Cie na FB :)

U mnie ogorki sa tylko 'made in Tesco' - dlugie, zafoliowane i bezsmakowe. Tak, ze nie wiem czy cos z nich sie ukisi. Za to mozemy tu kupowac gotowe kiszone (polskie) - czasami nawet zupelnie do zjedzenia, chociaz oczywiscie to nie to samo, co domowej roboty!

43. mzacha13 April 2010, 20:06 GMT +02:00

Wlasnie sobie uswiadomilem, ze tydzien temu wrzucilem tu mownice Kaczynskiego, zrobiona podczas jakiegos swieta panstwowego... Heh.

http://www.rgbstock.com/image/mmNZho0

44. Ambroz13 April 2010, 20:55 GMT +02:00

Zdjecie obecnie naklania do zadumy. A moze troche fotek flagi panstwowej, moze godla. Mozna troche rozpropagowac nasze barwy i symbole narodowe.

45. Berenika13 April 2010, 22:00 GMT +02:00

dobry pomysl, ale musimy na liczyc na krajowa czesc polskiej repezentacji - ja sobie moge co najwyzej norweskie obfotografowac...jedna juz wrzucilam i pies z kulawa noga jej nie chce...
coz czas i historia wielokrotnie nadaja nowe znaczenia roznym rzeczom - jak z ta mownica..... co do zadumy ja mam tylko nadzieje ze jak sie ledwo co zaloba skonczy to nie wystartuje polskie piekielko przedwyborcze...

46. mzacha13 April 2010, 22:24 GMT +02:00

Piekielko juz wystartowalo:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Czy-na-pewno-godzien-krolow---protest-przeciwko-pochowkowi-na-Wawelu,wid,12169194,wiadomosc.html?ticaid=19fbe&_ticrsn=5

47. macieklew13 April 2010, 22:33 GMT +02:00

A propos piekielka to spojrzcie co sie na FB dzieje :(

OHYDA! W takich chwilach ciesze sie, ze mnie tam nie ma!

48. Ambroz13 April 2010, 22:51 GMT +02:00

Aby nie byc goloslownym wstawilem nasza flage. A co do naszego piekielka to zal dusze sciska - szkoda ze zaloba nie trwa wiecznie bo moze wtedy ludzie zmieniliby sie na lepsze na stale.

49. macieklew14 April 2010, 1:05 GMT +02:00

Juz sa Twoje nasze flagi.

A ja dalem owoce. Mialo byc jedzenie, to jest, prosze bardzo :)

first page | previous page | next page | last page
x
name
country
photos
downloads
camera
 
Lichttafel . FAQ . contact . licentieovereenkomst . gebruiksovereenkomst . over . www.hqstock.com free stock photos totally free stock photos stock photos high quality free stock photos totally free stock photos totally free stock photos totally free stock images free stock images editors' pick alternative to sxc.hu Rgbstock blog and news
| English | Deutsch | Español | Polski | Português | Nederlands |
Shutterstock is official partner of Rgbstock